Arıtma sektöründe ilk’lerin öncüsü olan firmamız; içme suyu tedariği konusunda sıkıntı yaşayan, petrol ve gaz sektörünün önde gelen kuruluşu için evsel nitelikteki atıksuyun geri kazanılarak içme suyuna uygun hale getirilmesi konusunda 2014 yılında bir çalışma başlattı.

Öncelikle bölgenin coğrafyası, iklimi ve saha koşulları incelenerek en uygun çözüm için ekibimiz harekete geçti. Mühendis kadromuzun özenle üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü proses ve mekanik ekipman seçimleri ile uygulanabilir bir proje tasarımı gerçekleştirildi.

Tüm mekanik ekipmanların imalatını, kalite kontrollerini, montaj ve devreye alma işlemlerini 2015 yılında anahtar teslim vaziyette tamamlayan firmamız; arıtma tesisi çıkış suyunu başarıyla kullanıma hazır hale getirdi.

ANALİZ SONUÇLARI DÜNYA STANDARTLARINDA!

Arıtılmış olan suda yapılan analiz sonuçları ile ekibimizin başarısı bir kez daha kanıtlandı. Arıtma tesisinden çıkan suyun, Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) ve ABD Çevre Koruma Ajansının içme suyu standartlarını karşılayacak düzeyde olması ile, Biyodisk yöntemi kullanarak biyolojik atıksudan içme suyu elde edebilen Dünya’daki ilk ve tek firma TES Water Group olmuştur.

ARITMA TESİSİNE TAM NOT!

Firmamız tamamlamış olduğu bu örnek proje sayesinde, yetkililer tarafından yapılan tüm testleri başarı ile geçerek işveren ‘den tam not aldı.