Saf su, suyun içinde var olan mineral maddelerin ayrıştırılmış olduğu sudur. Ultra Saf Su ise; iletkenlik değeri 0,055 µS/cm (25°C) veya elektrik direnci 18,2 Megaohm-cm olan sudur.


Bazı tesislerde kullanılan proses sularında iletkenlik parametresi konusunda hassas değerler talep edilmektedir. Bu sayede saf suyun çeşitli endüstri kuruluşlarında ve medikal sektörde pek çok kullanım alanı doğmaktadır. Otomotiv,ilaç,kimya,savunma, uzay, tekstil ve gıda sektörü gibi bir çok sektörde saf su kullanımına ihtiyaç duyulabilir.

Ultra saf su sistemleri, ters osmoz ve mixed bed iyon değiştirici reçinelerin kombinasyonu ile oluşturulmuş sistemlerdir. Sistem tam otomasyona sahip olup, su kalitesini sürekli kontrol eder ve aynı anda dijital göstergeden de kullanıcıya yansıtır.

Tes Water Group tarafından üretimi gerçekleştirilen TPW serisi Ultra Saf Su Sistemleri direkt şebeke suyu bağlantısı ile çok düşük kapasitelerden başlayıp ihtiyaca göre ultra saf su elde etmek için geliştirilmiştir. Tam otomatik çalışan, kurulumu ve işletimi kolay olan bu sistemler, ağırlıklı olarak medikal sektörde kullanımı daha yaygındır.